Дезінфекція — це процес знезараження, знищення шкідливих бактерій та вірусів, різних збудників інфекційних захворювань. Але при цьому дезінфекція під силу кожному.

Існують кілька видів очищення приміщень, але універсального способу при цьому немає. Тому, щоб обробити всю квартиру, знадобиться комбінація декількох видів дезінфекції.

самостійна дезінфекція квартири - фото 1

Сам процес санітарного прибирання нагадує генеральне. Також ретельно проводиться, потрібно заздалегідь продумати порядок дій. Але на відміну від рядового збирання, дезінфекція починається з тих місць, де чистіше, з житлових кімнат, які найбільше віддалені від виходу. А завершується кухнею, туалетом з ванною та передпокою, тобто найбруднішими зонами.

Фізичні способи обробки

Фактично ми прибираємо бруд та мікроби фізично практично щодня. Адже навіть після вологого прибирання їхня концентрація помітно знижується. Те саме відбувається при провітрюванні. Чим частіше провітрюється кімната, тим менша в ній концентрація шкідливих домішок та організмів. Але за такої «обробки» знищується не 100% шкідливої ​​мікрофлори, а лише частина — тому ці способи застосовують вже на завершення збирання.

Очищаючий ефект має також і зволожувач повітря. Головне, частіше міняти у ньому воду.

самостійна дезінфекція квартири - фото 2

Деякі ефірні олії мають противірусний ефект. Тому, якщо у квартирі проживають люди не знайомі з алергією, можна сміливо використовувати олії та запалені ароматичні палички лаванди, імбиру, мирри, сандалу, цитрусових, ялівцю, хвойних, гвоздики, троянди, жасмину.

Якщо потрібна хороша разова дезінфекція, то можна взяти в оренду не тільки побутові прилади (ультрафіолетові лампи, парогенератор), але й медичні, такі як рециркулятор.

На останніх етапах обробки рекомендують використовувати ультрафіолетове випромінювання. Воно «добиває» там, де рука людини не дійшла. Причому для обробки приміщень підійдуть і загальнодоступні медичні прилади, на кшталт кварцових і ультрафіолетових ламп. Придбати їх можна в аптеці чи спеціалізованих магазинах.

самостійна дезінфекція квартири - фото 3

Побутові прилади не такі потужні, як професійні, тому обробляти приміщення будуть довше. Період витримки може становити кілька годин, залежно від квадратури приміщень.

До побутових знезаражувальних приладів відносять також і сольові лампи. Щоправда, ефективні вони лише у маленьких кімнатах.

До одного з найефективніших способів дезінфекції належить теплова обробка — кип’ятіння та очищення парою.

самостійна дезінфекція квартири - фото 4

До недоліків такого способу відноситься лише те, що не всі речі можна прокип’ятити, техніка та різні поверхні може бути чутливою до впливу вологи та температури. Але там, де не впорався «окроп», може допомогти «хімія».

Хімічні способи дезінфекції

самостійна дезінфекція квартири - фото 5

Покупні або змішані з підручних засобів. Популярні склади та рецепти для санітарного очищення квартири:

Хімічні суміші для обробки поверхонь можуть бути різними

  • Засоби для обробки туалетів та ванної. Наприклад, гель Доместос та йому подібні. Такі засоби дозволяють добре продезінфікувати різні поверхні, бюджетні та завжди доступні. Недоліки — специфічний запах і обмежений спектр дій, не всі поверхні можна обробити. Обробку варто проводити у гумових рукавичках.
  • Білизна та подібні до неї відбілювачі — розведений водою склад відмінно дезінфікує поверхні. Але знову-таки вони мають специфічний запах, підходять не для всіх типів обробки, можуть викликати шкірні реакції, якщо вести роботу без захисних рукавичок.
  • Хлорка та інші речовини, що містять хлор, — також відносять до «класики» в дезінфекції. Відмінно вбивають шкідливих мікробів та бактерії, але мають ті ж недоліки, що й білизна чи засоби для очищення туалетів. Вони є досить агресивними до поверхонь.
  • Оцет або сік лимона, а також розчин лимонної кислоти, оцтова есенція — часто використовують при плісняві та грибках. Класичний рецепт такого складу — змішується одна частина оцту з двома частинами води й розпорошується через пульверизатор.
  • Антисептичні властивості мають також перекис, нашатирний спирт, міцний алкоголь (горілка, самогон) їх часто можна зустріти в різних народних рецептах.
  • Відмінною альтернативою для алергіків стане кухонна сіль. Для розчину, що очищає, необхідна пачка солі та 3 літри води. На відміну від описаних вище складів, вона не має неприємного запаху.

Список коштів для самостійної дезінфекції квартири досить великий. Але підходити до вибору потрібно з розумом. Враховуйте тип оброблюваної поверхні, підбирайте ті засоби, які підходять до матеріалів і тканин, що знаходяться у квартирі. Один і той же засіб, вид обробки по-різному поводяться на паркеті, ламінаті чи лінолеумі, можуть навіть зашкодити.

Якщо сумніваєтеся в тому, як діє дезінфекційний засіб або прилад на тканину, матеріал, меблі, техніку, то зробіть попередній тест на непомітній ділянці.

Якщо у Вас є питання на цю тему Ви можете задати його нам :-) І особисто переконається в нашій професійності!

8 останніх
опублікованих статей
Прибирання після квартирантів жах, чи ні?
Самостійна дезінфекція квартири
Прибирання після дезінсекції тарганів
Прибирання у ванній
Прибирання дитячої кімнати разом із дитиною
Прибирання квартири після квартирантів
+38(096) 732-27-67 +38(066) 227-16-83 office@masterhouse.com.ua

йдемо на русский