Невід’ємною частиною у підтримці чистоти будинку є прибирання у ванній кімнаті. Якщо приділяти цій кімнаті щодня хвилин по 15 на день, то генеральне прибирання не займе багато часу. Її завданням стане лише прибрати бруд і пил у важкодоступних місцях.

прибирання ванної - фото 1

Підготовка до збирання

Для початку оцініть ступінь забруднення особливо складних місць — чи є наліт у ванній, туалеті, як запущена душова кабіна, чи є на сантехніці розлучення, плями, що важко виводяться, чи потребують дитячі іграшки додаткової обробки — дезінфекції.

Виходячи з цього, підготуйте всі необхідні засоби та інструменти. Підбирайте засоби для чищення підходящі для матеріалів меблів та обробки ванни.

Продумайте свій «маршрут», то в якому порядку будете прибирати — зазвичай йдуть зверху вниз, зліва направо.

Почати прибирання варто з того, щоб прибрати всю «дрібничку» — косметику, різні засоби та аксесуари з поличок та горизонтальних поверхонь. Далі зняти шторки-фіранки, прибрати килимки та рушники.

Якщо не планується чищення пральної машини (вона знаходиться поза ванною або не потребує очищення), то можна відразу ж запустити прання з текстилем. Або ж повернутися до очищення машини в самому кінці прибирання, коли килимки, фіранки, рушники, інші речі будуть випрані.

Детальне прибирання, як це?

Наступним етапом стане обробка складних забруднень, засобами з витримкою. Нанесіть на наліт, унітаз, відправте іграшки у ванну з розчином, що чистить. Тобто обробіть все те, що плануєте чистити пізніше, і те, що вимагає глибокого очищення та впливу засобу для чищення, складу.

Якщо душова лійка покрилася товстим шаром нальоту, можна влаштувати їй оцтову ванну. Налийте трохи оцту в поліетиленовий пакет і закріпіть його на лійку. Зачекайте та змийте засіб. Можна змити засіб після завершення прибирання.

Коли ванною користуються маленькі діти, необхідно приділити увагу їх іграшкам. Добре промити, продезінфікувати. Якщо в іграшці почала утворюватися цвіль, то зануріть її в лимонну кислоту, розчинену у воді (на склянку води 1 пакетик). Залиште так іграшки на 20-30 хвилин після ретельно промийте.

Після цієї попередньої обробки можна приступати до стелі, повітропроводу вентиляції. Або до інших поверхонь, які вимагають прибирання — стін, кахельної плитки та її швів.

прибирання ванної - фото 2

Пам’ятайте про засоби з витримкою. Час від часу, коли підійшов термін, повертайтеся до тих елементів, на які був нанесений склад. Змивайте його та очищайте. Але не зациклюйтесь на них. Якщо з першого разу не відмилося — не страшно, повернетесь до нього ще гаразд.

Спочатку помийте всі «великі» поверхні — стіни стеля, потім приступайте до «деталів» — полиці, куточки, кошик для білизни, екран на ванній, крани, раковина, унітаз, пральна, сушильна машина.

Щоб швидше почистити душову кабіну або іншу скляну поверхню «додайте пару». Увімкніть гарячу воду і дочекайтеся запотівання скла. Протріть поверхню із засобом для очищення скла. А дзеркало витріть ганчіркою, змоченою у молоці. Від цього воно ще більше сяятиме.

Перед останнім пунктом прибирання ванни стане підлога.

Завершальні штрихи

Тепер можна повертати на місце, все те, що було винесено попередньо з ванни. Заодно проведіть «ревізію» цих «баночок-скляночок». Викиньте всі кошти зі строком придатності.

прибирання ванної - фото 3

Замініть аксесуари, що набридли. Поміняйте склянку для зубних щіток. Розвісьте чисті рушники, покладіть килимки для ванни і повісьте фіранку. Якщо дозволяє площа, можете поставити вологолюбну рослину — папороть, фуксію, диффенбахію хризантему, цикламену…

Якщо у ванній є вікно, це місце стає придатним для розміщення орхідей.

Не забувайте підтримувати ванну в чистоті. Заведіть корисні звички — протирати крани та лійку від крапель та засобів, відразу обполіскувати ванну або душову кабіну після водних процедур, протирати пральну машинку поле прання. Тоді наступне генеральне прибирання у ванній не займе багато часу.

Якщо у Вас є питання на цю тему Ви можете задати його нам :-) І особисто переконається в нашій професійності!

8 останніх
опублікованих статей
Прибирання після дезінсекції тарганів
Прибирання у ванній
Прибирання дитячої кімнати разом із дитиною
Прибирання квартири після квартирантів
+38 (096) 732-27-67 +38 (066) 227-16-83 office@masterhouse.com.ua

йдемо на русский